Dr. G.H.M.M. (Sineke) ten Horn

foto Dr. G.H.M.M. (Sineke) ten Horn
bron: Hans Kouwenhoven

SP-Eerste Kamerlid dat met name goed was ingevoerd op het gebied van de zorg, een sector die zij als bijzonder hoogleraar zorgmanagement en inspecteur van de Volksgezondheid goed kende. Vroeg in debatten geregeld aandacht voor de positie van gehandicapten en chronisch zieken. In de Senaat hadden ook (beroeps)onderwijs, de jeugdzorg en de Antillen haar belangstelling. Zij was woordvoerder bij de debatten over de wijziging van de verhouding met het Caribische deel van het koninkrijk.

SP
in de periode 2007-2011: lid Eerste Kamer, kandidaat Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gesina Harmanna Margaretha Maria (Sineke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Veendam, 4 juni 1951

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 6 december 2006

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • senior inspecteur Inspectie voor de Volksgezondheid, van 1 januari 1996 tot 1 augustus 1999
  • zelfstandig onderzoekster en adviseur medische sociologie te Groningen, vanaf 1 augustus 1999
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid programmacommissie ZonMw, Nationaal Programma Gehandicaptenzorg NPG Gewoon Bijzonder, 2015

vorige (2/42)
  • voorzitter jury J.J. Groenprijs, 2014
  • lid Adviesraad Stichting Resultaatmeetgroep Amsterdam, van 2014 tot 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Door het Julius Centrum (Universiteit Utrecht) is in 1999 het 'Sineke ten Horn Reisfonds' ingesteld
 

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.