L. (Lous) Coppoolse

foto L. (Lous) Coppoolse

Zeeuw, die een half jaar Eerste Kamerlid voor het CDA was. Had daarvoor een lange loopbaan in het onderwijs, onder meer als leraar aardrijkskunde. In de jaren 1995-2003 was hij lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. In die provincie was hij ook voorzitter van het CDA, na eerder actief te zijn geweest in Arjos en ARP.

CDA
in de periode 2007: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Laurens (Lous)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Grijpskerke (Zld.), 17 november 1945

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), van 1967 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van april 1987 tot april 2004
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met onder meer sociale zaken, onderwijs, jeugdzorg, grensverschrijdende samenwerking, sport en Deltawateren) van Zeeland, van april 1995 tot april 2003
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 januari 2007 tot 12 juni 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Raad van Toezicht "Scoop", Zeeuws Instituut voor sociale en culturele ontwikkeling, vanaf 1 januari 2008

vorige (2/6)
  • lid bestuur NCRV (Nederlandse Christelijke Radio-Vereniging), vanaf april 2006
  • voorzitter Stichting "Zorgstroom" te Middelburg, vanaf 1 januari 2007

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was lerares tekenen en textiele werkvormen
  • Zijn vader was landbouwer

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.