Léon Frissen nieuwe Commissaris van de Koningin in Limburg

vrijdag 15 april 2005, 17:14

Het oud-Tweede-Kamerlid van het CDA Léon Frissen wordt per 1 juli Commissaris van de Koningin in Limburg. De ministerraad heeft dat vandaag besloten. Hij volgt Berend-Jan baron van Voorst tot Voorst op, die met pensioen gaat.

De 54-jarige Frissen is momenteel burgemeester van Horst aan de Maas in Midden-Limburg. Hij was in de periode 1986-1994 Tweede-Kamerlid en daarvoor directeur van het CDA-bureau in Limburg.

Limburg heeft sinds 1850 twaalf Commissarissen gehad. Ten onrechte wordt de Commissaris in Limburg aangeduid als 'gouverneur'. Die term dateert nog uit de tijd dat Limburg als hertogdom onderdeel was van de Duitse Bond.

bronnen: www.regering.nl en PDC


alle Limburgse Commissarissen

Bovens, Th.J.F.M. Bovens, Th.J.F.M., vanaf 1 oktober 2011
Frissen, L.J.P.M. Frissen, L.J.P.M., van 1 juli 2005 tot 1 juli 2011
Voorst tot Voorst, B.-J.M. baron vanVoorst tot Voorst, B.-J.M. baron van, van 1 juli 1993 tot 1 juli 2005
Mastenbroek, E.M. Mastenbroek, E.M., van 29 juni 1990 tot 1 juli 1993
Kremers, J. Kremers, J., van 1 augustus 1977 tot 16 mei 1990
Rooy, Ch.J.M.A. vanRooy, Ch.J.M.A. van, van 1 januari 1964 tot 1 februari 1977
Houben, F.J.M.A.H. Houben, F.J.M.A.H., van 1 januari 1947 tot 1 januari 1964
Sonsbeeck, W.G.A. vanSonsbeeck, W.G.A. van, van 14 september 1944 tot 1 januari 1947
Sonsbeeck, W.G.A. vanSonsbeeck, W.G.A. van, van 1 juni 1936 tot 5 februari 1941
Hövell tot Westerflier, E.O.J.M. baron vanHövell tot Westerflier, E.O.J.M. baron van, van 1 november 1918 tot 12 februari 1936
Ruijs de Beerenbrouck, Ch.J.M. Ruijs de Beerenbrouck, Ch.J.M., van 16 mei 1918 tot 8 september 1918
Ruijs van Beerenbroek, G.L.M.H. Ruijs van Beerenbroek, G.L.M.H., van 1 november 1893 tot 16 mei 1918
Kuijper, E.J.C.M. deKuijper, E.J.C.M. de, van 1 november 1874 tot 1 november 1893
Does de Willebois, P.J.A.M. van derDoes de Willebois, P.J.A.M. van der, van 1 oktober 1856 tot 27 augustus 1874
Meeuwen, E.J.P. vanMeeuwen, E.J.P. van, van 1 augustus 1850 tot 10 september 1856