Mr. H.S. (Henk) Pruiksma

foto Mr. H.S. (Henk) Pruiksma
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Friese rechter in de CDA-Eerste Kamerfractie in de periode mei 2005-juni 2007. Hij was coördinerend vicepresident van het Gerechtshof in Leeuwarden en daarnaast plaatsvervangend voorzitter van het Centraal Tuchtcollege voor de Volksgezondheid en annotator bij fiscale tijdschriften. Tevens maakte hij geruime tijd deel uit van de gemeenteraad van Leeuwarden en was hij Statenlid. In de Eerste Kamer hield hij zich bezig met justitie, onderwijs en binnenlands bestuur en was hij korte tijd voorzitter van de vaste commissie voor Onderwijs.

CDA
in de periode 2005-2007: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hendrik Sijmen (Henk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Makkum (gem. Wonseradeel), 27 december 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), van 1978 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • vicepresident Gerechtshof te Leeuwarden, van 2 november 1999 tot 1 juli 2000
  • coördinerend vicepresident Gerechtshof te Leeuwarden, van 1 juli 2000 tot 1 januari 2013
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 mei 2005 tot 12 juni 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/16)
  • lid Commissie Aantrekken Leden Rechterlijke Macht, vanaf 1999
  • plaatsvervangend voorzitter Centraal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg, van april 2005 tot 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Onderwijs (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 13 maart 2007 tot 12 juni 2007

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.