H.A.J. (Hans) Smolders

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto H.A.J. (Hans) Smolders
© Fotobureau Dijkstra

Hans Smolders is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamer. Tot 13 mei 2021 maakte hij deel uit van de lid van de Tweede Kamerfractie van FVD; sindsdien van de Groep-Van Hage. De heer Smolders is voormalig ijshockey-internationaal en was ondernemer in Tilburg. In mei 2002 werd hij Tweede Kamerlid voor de LPF. Hij trad in de verkiezingstijd in 2002 op als chauffeur van Pim Fortuyn. Kreeg vanaf 2006 vooral bekendheid als raadslid in Tilburg, waar hij in 2010 vanwege gezondheidsproblemen stopte. In 2014 is hij opnieuw tot raadslid gekozen, waarna zijn Lijst Smolders Tilburg in 2018 de grootste partij werd in de Tilburgse gemeenteraad. Werd in 2019 Statenlid van Noord-Brabant voor Forum voor Democratie, maar nam in 2021 ontslag. Als Kamerlid houdt hij zich bezig met justitie en veiligheid en Koninkrijksrelaties.

LPF, FVD, Groep-Van Haga (ex-FVD)
in de periode 2002-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Henricus Adrianus Josephus (Hans)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tilburg, 15 september 1960

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn)
  • TOP (Tilburgse Ouderen Partij) (lokale partij)
  • LST (Lijst Smolders Tilburg) (lokale partij)
  • Eén NL, vanaf september 2005
  • FVD (Forum voor Democratie), tot mei 2021
  • BV NL (Belang voor Nederland), vanaf juli 2021

lid tussentijds gevormde fractie(s)
lid Groep-Van Haga (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 13 mei 2021

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 mei 2002 tot 30 januari 2003
  • lid gemeenteraad van Tilburg, vanaf 27 maart 2014
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 28 maart 2019 tot 15 mei 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • vrijwilliger voedselbank te Tilburg, van 2011 tot 2013

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/5)
  • Werd in 2003 en 2004 actief in de lokale Tilburgse politiek, maar zette hier voorlopig een punt achter nadat hij in april 2004 met de dood werd bedreigd
  • Behaalde bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2006 met de door hem geleide Lijst Smolders Tilburg vijf zetels
  • Werd 31 maart 2008 door het Gerechtshof in Den Bosch tot een geldboete van 750 euro veroordeeld wegens het als raadslid openbaarmaken van vertrouwelijke informatie

verkiezingen
  • Was in 2006 Tweede Kamerkandidaat voor Eén NL
  • Werd in 2019 met voorkeurstemmen gekozen tot Statenlid

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.