Mr. J.J.D. baron d' Anethan

Uit Luxemburg afkomstige edelman, die op diverse niveau's bestuursfuncties vervulde. Was vanaf 1818 twaalf jaar lid van de Raad van State.

in de periode 1818-1830: lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jacques Joseph Dominique

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Luxemburg, 4 augustus 1769

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 14 juni 1841

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/5)

  • tijdelijk intendant departement van de Dijle, van februari 1814 tot 1 augustus 1814
  • lid Raad van State, van 1 oktober 1815 tot 8 november 1830

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

lid Ridderschap van Luxemburg, vanaf 1816

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn zoon, Jules Joseph (1803-1888), was volksvertegenwoordigers, senator en minister van Justitie en Buitenlandse Zaken van België

predicaten/adellijke titels
  • baron, 1816

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.