Drs. M.G.E. (Myra) Koomen

foto Drs. M.G.E. (Myra) Koomen

CDA-Tweede Kamerlid dat Zeeuws-Vlaanderen als haar thuisbasis had, maar later naar Twente verhuisde. Had leidinggevende functies in onder meer de zorgsector en bij een bank. Als Tweede Kamerlid hield zij zich vooral bezig met de pensioenwetgeving en met onderwerpen op het gebied van financiën (Wet financieel toezicht) en sociale zaken (armoedebestrijding, levensloopregeling). Zette zich na de invoering van het nieuwe zorgstelsel in voor Nederlandse gepensioneerden in het buitenland. In 2006-2012 was zij wethouder in Enschede. Is nu zelfstandig adviseur public affairs.

CDA
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Geertruida Elisabeth (Myra)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoorn, 2 april 1966

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), tot 2014

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 26 juli 2002 tot 30 januari 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 2003 tot 7 juni 2006
  • directeur corporate affairs, verantwoordelijk voor public affairs en communicatie, vervoersbedrijf "Connexxion", van 1 april 2013 tot mei 2014
  • zelfstandig adviseur Public Affairs, vanaf 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Agensea foundation, vanaf april 2018
  • international assistant Eurocross Achmea, vanaf 2018

vorige (2/18)
  • lid bestuur BusinessNL2Maroc, van september 2014 tot december 2016
  • lid Raad van Toezicht Cardea, van januari 2015 tot januari 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Stichting "Kans voor een kind Twente"

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Als Kamerlid hield zij zich bezig met onder meer financiën (financiële markten, kredietwezen) en sociale zaken (pensioenen, armoedebeleid, grensoverschrijdende arbeid, arbeidsverhoudingen, inkomensbeleid). Was ook betrokken bij de behandeling van nieuwe pachtwetgeving.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Trad in mei 2012 af als wethouder. Toen D66 een motie van afkeuring had ingediend, omdat zij te weinig zou luisteren, meldde zij zich wegens ziekte af voor de raadsvergadering. De volgende dag was zij echter wel aanwezig bij een lezing op de Universiteit Twente. Hierdoor werd haar positie onhoudbaar.

uit de privésfeer
Haar vader was sportjournalist bij dagblad 'De Stem' (later 'BN/De Stem'). Haar moeder was redactieassistente bij hetzelfde dagblad.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.