Mr. J. van den Houte

in de periode 1807-1808: lid Staatsraad (1806-1810)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Jacob

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zierikzee, november 1760

doopplaats en -datum
Zierikzee, 19 november 1760

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 10 februari 1812

3.

Partij/stroming

stroming(en)
orangist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/12)

  • requestmeester (Staatsraad)
  • directeur-generaal van de Publieke Schatkist, van 28 juni 1809 tot 10 februari 1812 (na 1810 heette dit ambt 'maitre des requetes charge du service des ponts et chaussees')

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Commissie van Superintendentie van Zeehavens en Zeegaten, van 24 mei 1804 tot 1 mei 1805
  • lid sectie Financiën (Staatsraad), van 16 juli 1806 tot 24 juni 1808

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was officier en commies der convooien en licenten

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.