Drs. R. (Rob) den Besten

foto Drs. R. (Rob) den Besten

Uit de vervoerssector afkomstige manager, die door minister Smit-Kroes tot secretaris-generaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat werd benoemd. Bleef dat vijf jaar en stapte toen over naar Schiphol. Was daarna acht jaar de hoogste baas van de Nederlandse Spoorwegen, in de tijd dat dit bedrijf werd verzelfstandigd.

in de periode 1984-1989: secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Robert (Rob)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 9 december 1940

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • voorzitter Raad van Bestuur N.V. Luchthaven Schiphol, van 1 april 1989 tot 1 juni 1992
  • voorzitter Raad van Bestuur N.V. Nederlandse Spoorwegen, van 1 juni 1992 tot 1 augustus 2000

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige (2/10)
  • lid algemeen bestuur VNO-NCW
  • lid Raad van Advies "Deloitte & Touche"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.