Jhr.Mr. L.M. (Wite) Michiels van Kessenich

foto Jhr.Mr. L.M. (Wite) Michiels van Kessenich

Adellijke katholieke burgemeester en topambtenaar. Telg uit het grote gezin van de Maastrichtse burgemeester. Werd zelf na ambtelijke functies vervuld te hebben op enkele ministeries burgemeester van twee kleine Zuid-Limburgse gemeenten en acht jaar later van Margraten. In 1985 benoemde minister Ruding hem tot secretaris-generaal van het ministerie van Financiën. Overleed in 1990 op 52-jarige leeftijd. Was getrouwd met een CDA-Eerste Kamerlid.

in de periode 1985-1990: secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Louis Marie (Wite)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Maastricht, 12 februari 1938

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 27 oktober 1990

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • raadadviseur ministerie van Financiën, van 1 november 1985 tot 11 november 1985
  • secretaris-generaal ministerie van Financiën, van 11 november 1985 tot 27 oktober 1990 (benoeming vervroegd vanwege overlijden mr. G. van Setten)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/15)

  • lid Mobiliteitsadviesraad, van 1985 tot oktober 1990
  • lid algemeen bestuur Stichting "het Nationale Park De Hoge Veluwe"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn moeder was een aangetrouwde nicht van W.M. van Lanschot, Eerste Kamerlid, en een kleindochter van jhr. E.J.P. van Meeuwen, Eerste Kamerlid en Commissaris des Konings
  • Zijn vader was burgemeester van Maastricht

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.