Mr. W.F.M. (Wem) Lampe

foto Mr. W.F.M. (Wem) Lampe

Arubaanse bestuurder die elf jaar de gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen in Den Haag was. Was na privé-onderwijs en zelfstudie werkzaam bij het bestuur van de Bovenwindse eilanden en daarna officier van justitie en notaris op Aruba. Na twee perioden als minister van Justitie werd hij gevolmachtigde minister. Medeoprichter en bestuurslid van vele verenigingen en actief bij de Oranje Vereniging

in de periode 1955-1966: gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Willem Frederik Meinhardt (Wem)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Aruba, 5 december 1896

overlijdensplaats en -datum
Oranjestad (Aruba), 21 februari 1973

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/15)

  • gevolmachtigde minister van de Nederlandse Antillen, van 1 augustus 1955 tot 1 januari 1967 (verliet in oktober 1966 Den Haag)
  • waarnemend Gouverneur van de Nederlandse Antillen, van 2 februari 1967 tot juni 1970

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter regeringsraad van de Nederlandse Antillen, van 18 april 1951 tot juli 1952

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Oprichter van de Oranje Vereniging Aruba

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.