Dr. F.J.M.A.H. (Frans) Houben

foto Dr. F.J.M.A.H. (Frans) Houben
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen

Hardwerkende gewetensvolle katholieke magistraat uit een oud vooraanstaand Limburgs geslacht, die na een carrière in het bedrijfsleven zich zeer geliefd maakte als Commissaris van de Koningin in Limburg. Legde al als scholier en student de contacten die hem in zijn verdere leven zeer te stade kwamen. Vroom en minzaam man, wiens grote gezin tot de vriendenkring van de koninklijke familie behoorde.

in de periode 1947-1964: Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

François Joseph Marie Anne Hubert (Frans)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Woudrichem, 23 mei 1898

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 25 september 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/3)

  • directiesecretaris bierbrouwerij N.V. "De Drie Hoefijzers" te Breda, van 1 mei 1929 tot 1 januari 1947 (tevens directeur van enkele dochterondernemingen)
  • Commissaris van de Koningin in Limburg, van 1 januari 1947 tot 1 januari 1964 (benoemd bij K.B. van 28 november 1946)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/13)

  • lid Raad van Commissarissen KLM (Koninklijke Luchtvaart Maatschappij)
  • kamerheer in buitengewone dienst van koningin Juliana, vanaf 1 januari 1966

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/9)
  • Een zwager van hem, A.J.M. van der Ven, was burgemeester van Laren (N.H.)
  • De dochters van koningin Juliana zijn bevriend met de kinderen Houben
  • Zijn vader was Rijksontvanger

anekdotes en citaten
  • Hij wilde niet dat het gemeentebestuur van Born de nieuwe haven Gouverneur Houbenhaven noemde en dreigde: als jullie dat toch doen kom ik dat naambordje er eigenhandig afhalen. Toen heeft Born er maar Franciscushaven van gemaakt, toevallig wel de voornaam van de gouverneur.

niet-aanvaarde politieke functies
  • minister van Binnenlandse Zaken, 1952

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.