Mr. H.W. Bloemers

foto Mr. H.W. Bloemers
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Burgemeesterszoon die zelf ook 23 jaar burgemeester was voor hij in 1957 Commissaris van de Koningin van Gelderland werd. Trof op het Provinciehuis in Arnhem een college van zeer verdienstelijke gedeputeerden, dat hem de eerste jaren zo veel mogelijk buiten de zaken hield. Fungeerde in de statenvergadering als een technisch voorzitter, die niet aan de discussies deelnam. Vond de profielschets voor burgemeesters schijnheilig en was tegen het meepraten van de gemeenteraad over burgemeesterkandidaten. Beschouwelijk ingesteld partijloze liberaal met veel belangstelling voor de natuurbescherming.

in de periode 1957-1973: Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hugo Willibrord

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Borculo, 2 mei 1908

overlijdensplaats en -datum
Bilthoven (gem. De Bilt), 24 juni 2001

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal (partijloos)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • burgemeester van Deventer, van 20 juni 1946 tot 1 april 1957
  • Commissaris van de Koningin in Gelderland, van 1 april 1957 tot 1 juni 1973 (benoemd bij K.B. van 6 maart 1957)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/17)

  • voorzitter Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB, van 1 oktober 1977 tot 1980
  • voorzitter Industriële raad voor de kernenergie, omstreeks 1978

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam in 1973 bij een criminele gijzeling in de gemeente Deil zonder overleg de operationele leiding over van de bevoegde burgemeester.

uit de privésfeer
  • Was actief in de illegaliteit
  • Zijn vader was burgemeester van respectievelijk Willemstad (1905-1908), Borculo (1908-1915), Rheden (1917-1931), Groningen (1931-1934) en Arnhem (1934-1945)

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.