Mr. J.H.M. baron Mollerus van Westkerke

foto Mr. J.H.M. baron Mollerus van Westkerke

Commissaris van de Koning in Gelderland rond de eeuwwisseling in 1900. Was eerder burgemeester van twee Utrechtse plattelandsgemeenten. Kleinzoon van de vooraanstaande staatsman uit de Bataafse Tijd en tijdens het bewind van Willem I, J.H. Mollerus. Stond bekend als een ouderwetse landedelman, die gastvrij en welwillend was, maar wel erg antisocialistisch.

in de periode 1880-1909: Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johan Hendrik Mello

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oldebroek, 21 februari 1840

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 5 januari 1909

begraafplaats en -datum
Arnhem, begraafplaats Moscou, 9 januari 1909

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/5)

  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 19 september 1871 tot 1 juni 1880 (voor het kiesdistrict Amersfoort)
  • Commissaris des Konings (vanaf 23 november 1890: 'der Koningin') in Gelderland, van 1 juni 1880 tot 5 januari 1909 (benoemd bij K.B. van 29 april 1880)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid Raad van Commissarissen NCS (Nederlandsche Centraal Spoorweg Maatschappij), omstreeks 1901
  • lid Raad van Commissarissen Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen ("S.S."), omstreeks 1901

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn vader was officier (kapitein der Generale Staf), kamerheer van koning Lodewijk Napoleon en lid van Provinciale Staten van Gelderland
  • Zijn moeder was de weduwe van F.A. van Spaen van Schouwenberg, lid Notabelenvergadering
  • De moeder van zijn echtgenote hertrouwde in 1850 met J. des Tombe, een zwager van het Tweede Kamerlid jhr. H.A.M. de Asch van Wijck

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Gedeputeerde Staten van Utrecht, 1879

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.