Mr. J.M. (Jim) Polak

foto Mr. J.M. (Jim) Polak
bron: privécollectie

Briljant jurist die na een degelijke ambtelijke vorming in Wageningen twintig jaar een gevierd hoogleraar rechts- en staatswetenschappen was. Daarna regeringscommissaris voor herziening van de Politiewet, lid van de WRR en ten slotte lid van de Raad van State waar hij als allround jurist groot gezag genoot. Zeer begaafd in het vinden van juridische compromissen. Efficiënt werker die zich in de trein tussen Gouda en Den Haag voorbereidde op de zitting van de Raad van State. Bleef tot op hoge leeftijd publiceren.

in de periode 1977-1993: lid Raad van State, regeringscommissaris

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jimmy Maurice (Jim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Den Helder, 27 december 1922

overlijdensplaats en -datum
Ede, 27 november 2014

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/12)

  • lid WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid), van augustus 1974 tot 1 juli 1977
  • lid Raad van State, van 4 juli 1977 tot 1 januari 1993 (benoemd bij K.B. van 24 juni 1977)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/15)

  • onderzoeker brandpreventiebeleid gemeente Edam-Volendam, van januari 2001 tot maart 2001 (n.a.v. cafébrand in Volendam)
  • voorzitter Adviescommissie Restitutieverzoeken cultuurgoederen en Tweede Wereldoorlog, december 2004

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter afdeling Landbouw en Visserij (Raad van State)

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/3)
  • erevoorzitter NJB (Nederlands Juristenblad)
  • erelid VAR (Vereniging voor Bestuursrecht)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij promoveerde bij prof. G.E. Langemeijer
  • Zijn vader was advocaat

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.