G.W.J. baron van Lamsweerde

foto G.W.J. baron van Lamsweerde
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Gelderse landedelman, wiens (katholieke) geloof een bestuurlijke loopbaan tot 1795 verhinderde. Vanaf dat jaar vervulde hij echter vele functies, zowel op lokaal, provinciaal als landelijk gebied. Hij maakte bijvoorbeeld deel uit van de Eerste Nationale Vergadering, was Landdrost, lid van de Staatsraad onder koning Lodewijk en directeur-generaal van de Posterijen. Daarna, in de Franse tijd, enige tijd rechter. Willem I benoemde hem in 1814 tot lid van de Raad van State.

in de periode 1795-1837: lid Eerste Nationale Vergadering, lid Staatsraad (1806-1810), Landdrost, lid notabelenvergadering, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Gerrit Willem Joseph

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eerbeek (Gld.), 22 augustus 1758

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 2 december 1837

3.

Partij/stroming

stroming(en)
onafhankelijk (in de Nationale Vergadering)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/23)

  • lid Vergadering van Notabelen, 29 en 30 maart 1814 (voor het departement Boven-IJssel)
  • lid Raad van State, van 6 april 1814 tot 2 december 1837

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid Ridderschap van Gelderland, van augustus 1814 tot 2 december 1837

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid sectie Financiën (Staatsraad), van 14 november 1807 tot 24 juni 1808
  • voorzitter tweede afdeling (Vergadering van Notabelen), 29 maart 1814

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een zoon van hem was gehuwd met een dochter van G.E. Vos de Wael, lid Notabelenvergadering
  • Zijn vader was officier in Statendienst

predicaten/adellijke titels
  • baron l'Empire, 27 januari 1813
  • jonkheer, 28 augustus 1814
  • baron, 27 september 1817

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.