Mr. J.S. Wentholt

Advocaat en bestuurder uit Zutphen, die in 1787 als onafhankelijke voorstander van een federaal bestel zitting kreeg in de Nationale Vergadering. Keerde in juli 1798 voor het district Barneveld terug in het Vertegenwoordigd Lichaam en was later een jaar afgevaardigde voor het district Doesburg. Vanaf de Franse tijd raadsheer in hoge gerechtelijke colleges.

in de periode 1797-1801: lid Tweede Nationale Vergadering, lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jan Steven

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zutphen, 30 november 1753

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 27 juni 1831

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • onafhankelijk (als lid van de Nationale Vergadering)
  • federalist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/13)

  • raadsheer Keizerlijk Gerechtshof, van 1 maart 1811 tot 1 december 1813
  • raadsheer Hooggerechtshof, van 1 december 1813 tot 1821

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
lid constitutiecommissie van eenentwintig (Tweede Nationale Vergadering), van 15 september 1797 tot 22 januari 1798

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Na de staatsgreep van 22 januari 1798 weigerde hij de verklaring tegen het federalisme etc. af te leggen.
  • Na de staatsgreep van 19 september 1801 verliet hij de politiek

uit de privésfeer
  • Een zoon van hem huwde met een dochter van J.H. van Hasselt, lid Notabelenvergadering
  • Zijn vader was burgemeester van Groenlo

verkiezingen
  • Werd in 1798 bij de verkiezingen voor het Vertegenwoordigend Lichaam tevens gekozen in het district Arnhem. Nam zijn benoeming aan in het district Barneveld.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.