Mr. P. Verhoysen

foto Mr. P. Verhoysen
bron: Cornelius Rogge

in de periode 1796-1801: lid Eerste Nationale Vergadering, lid Tweede Nationale Vergadering, lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Petrus

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel: Verhousen of Verhoyzen

geboorteplaats en -datum
Helmond, december 1757

doopplaats en -datum
Helmond, 3 december 1757

overlijdensplaats en -datum
Helmond, 23 februari 1835

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • onafhankelijk (als lid van de Nationale Vergaderingen)
  • unitariër

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/18)

  • rechter in de rechtbank van eerste aanleg te Eindhoven, vanaf 1812
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 5 juli 1825 tot 23 februari 1835 (voor de landelijke stand, district Helmond)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid commissie van advies van advocaten inzake geschillen over kerkgebouwen in Brabant, tot 1 augustus 1807
  • regent van het tucht- en werkhuis van district 's-Hertogenbosch en de Meierij van 's-Hertogenbosch, vanaf 1810

afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid commissie van financiën van Brabant, van 3 juli 1804 tot 1 augustus 1805 (bestuur)
  • lid commissie van politie en economie van Brabant, van 13 augustus 1805 tot 27 november 1806 (bestuur)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Legde wel de eed tegen het federalisme af, maar bedankte toch als lid van de Constituerende Vergadering

uit de privésfeer
Zijn vader was kastelein in "de Zwaan" te Helmond, vanaf 1751

verkiezingen
  • Werd in 1800 bij de verkiezingen voor het Vertegenwoordigend Lichaam tevens gekozen in het district Grave. Nam zijn benoeming aan in het district Veghel.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.