Mr. S. Trip

foto Mr. S. Trip

in de periode 1796-1797: lid Eerste Nationale Vergadering

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Scato

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 21 februari 1742

overlijdensplaats en -datum
Groningen, 29 juni 1822

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • Moderaat (in de Nationale Vergadering)
  • federalist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/10)

  • lid stedelijke raad van Groningen, van 1808 tot 1810
  • plaatsvervanger-wethouder van Groningen, van 1808 tot 1810

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • kolonel bij het exercitiegenootschap te Groningen, van 25 januari 1795 tot 13 augustus 1795
  • lid Commissie van landbouw in het departement Groningen, vanaf 1808

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid constitutiecommissie van eenentwintig (Eerste Nationale Vergadering), van 15 maart 1796 tot 10 november 1796
  • lid commissie tot het examineren van de geloofsbrieven van de representanten, vanaf 1 maart 1796 (eerste nationalevergadering)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij pleitte in mei 1797 krachtig voor het behoud van het ius promovendi van de Groningse universiteit; tevergeefs echter, daar slechts de Leidse universiteit dit recht hield. De Groningse universiteit behield het recht uiteindelijk toch, omdat de constitutie in een volksstemming werd verworpen.
  • Zijn vader was gouverneur van Coevorden en luitenant-generaal in Staatse dienst

niet-aanvaarde politieke functies
  • commandant van de gewapende burgerwacht, vanaf 16 oktober 1795 (om gezondheidsredenen)
  • lid Vergadering van Notabelen, 29 maart 1814 (niet verschenen)

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.