Dr. S. Stijl

foto Dr. S. Stijl

Doopsgezinde arts uit Harlingen en federalistisch lid van de Nationale Vergadering. Werd in 1795 lid van de vergadering van volksrepresentanten in Friesland en door die vergadering tot lid van de Staten-Generaal gekozen. In maart 1796 werd hij door het district Sneek naar de Nationale Vergadering afgevaardigd. Hij nam echter pas na enige aarzeling zitting. Was lid van de constitutiecommissie, die de Staatsregerling moest ontwerpen. Keerde in 1797 echter niet terug in de Tweede Nationale Vergadering. Liefhebber van de dichtkunst en toneel en geschiedschrijver.

in de periode 1796-1797: lid Eerste Nationale Vergadering

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Simon

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Harlingen, 25 februari 1731

overlijdensplaats en -datum
Harlingen, 31 mei 1804

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • onafhankelijk (als lid van de Nationale Vergadering)
  • federalist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • lid Commissie van achttienen, vanaf 29 juni 1795
  • lid Eerste Nationale Vergadering, van 25 april 1796 tot 1 september 1797 (voor het district Sneek)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • gecommitteerde ter uitgave van de Volkstelling in de Nederlandsche Republiek (door de Commissie tot het ontwerpen van een Constitutie voor het Volk van Nederland), van 1795 tot 1796
  • lid constitutiecommissie van eenentwintig (Eerste Nationale Vergadering), van 26 april 1796 tot 11 november 1796

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.