A.J. de Sitter

foto A.J. de Sitter
bron: Cornelius Rogge

in de periode 1796-1798: lid Eerste Nationale Vergadering, lid Tweede Nationale Vergadering

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Albert Johan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 1 september 1748

overlijdensplaats en -datum
Zuidbroek, 17 juni 1814

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • onafhankelijk (als lid van de Nationale Vergaderingen)
  • federalist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/17)

  • drost van de beide Oldambten, van 1803 tot 1810
  • vrederechter, kanton Veendam, van 1811 tot 7 juni 1814

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid commissie van buitenlandse zaken, vanaf 24 maart 1796 (eerste nationale vergadering)
  • lid constitutiecommissie van eenentwintig (Tweede Nationale Vergadering), van 15 september 1797 tot 22 januari 1798

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Als ambassadeur was het zijn opdracht de stukken uit te wisselen die behoorden tot de acte van ratificatie van het op 16 mei 1795 met Frankrijk gesloten tractaat van vrede, vriendschap en alliantie
  • Na de staatsgreep van 22 januari 1798 werd hij gevangen gezet op het Huis ten Bosch. Zijn vrijlating volgde op 12 juni 1798.

uit de privésfeer
  • Doordat hij reeds in 1767 tot rentmeester van de stadsvenen was aangesteld, kon zijn studie niet de gewenste resultaten meer opleveren en verwierf hij niet de meesterstitel
  • Zijn vader was raadsheer in het Hof van Groningen, gedeputeerde ter Staten-Generaal en lid van Gedeputeerde Staten

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Comité tot de Algemene Zaken van het Bondgenootschap te Lande (benoemd op 4 maart 1795; ontslag op 7 maart 1795)

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.