G. Schimmelpenninck

in de periode 1798-1800: lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Gerrit

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Deventer, 1 januari 1759

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 19 december 1818

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • voorzitter Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 3 mei 1799 tot 17 mei 1799
  • voorzitter Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 29 november 1799 tot 12 december 1799

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was wijnkoper te Deventer

5.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

6.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.