J.D. Pasteur

foto J.D. Pasteur
bron: Cornelius Rogge

in de periode 1796-1798: lid Eerste Nationale Vergadering, lid Tweede Nationale Vergadering

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jan David

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 23 mei 1753

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 9 januari 1804

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • onafhankelijk (als lid van de Nationale Vergaderingen)
  • unitariër

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • secretaris Tweede Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 28 augustus 1798 tot 19 september 1801
  • secretaris Wetgevend Lichaam, van 4 november 1801 tot 9 januari 1804

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid commissie tot het examineren van de geloofsbrieven van de representanten, vanaf augustus 1797 (tweede nationale vergadering)
  • lid commissie van binnenlandse correspondentie, vanaf 10 oktober 1797

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In oktober 1796 ging hij in hoedanigheid van commissaris der Bataafse republiek naar Parijs om aldaar vredesonderhandelingen bij te wonen tussen De la Croix en de Engelse gezant Malmesbury
  • Na de staatsgreep van 22 januari 1798 werd hij gevangen genomen en gevangen gehouden op Huis Ten Bosch. Zijn vrijlating volgde op 14 juli 1798.

uit de privésfeer
  • Hij was zeer geïnteresseerd in de natuurwetenschappen, getuige een aantal publicaties. Daarnaast vertaalde hij diverse werken uit het Latijn.
  • Zijn vader was bode bij het hoogheemraadschap Rijnland

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.