Mr. J.H. de Lange

in de periode 1796-1798: lid Eerste Nationale Vergadering, lid Tweede Nationale Vergadering

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johan Herman

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gouda, 24 januari 1759

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 11 februari 1818

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • Moderaat (in de Nationale Vergaderingen)
  • federalist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/17)

  • lid Provinciale Staten van Holland, van 19 september 1814 tot 11 februari 1818 (voor de landelijke stand)
  • lid Gedeputeerde Staten zuidelijk deel van Holland, van 21 september 1814 tot 11 februari 1818

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid comité van militaire zaken van Holland, vanaf 26 januari 1795 (vergadering van provisionele representanten)
  • lid commissie tot het examineren van de geloofsbrieven van de representanten, vanaf 20 april 1796 (eerste nationale vergadering)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Weigerde na de staatsgreep van 22 januari 1798 de eed tegen het federalisme etc. af te leggen

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.