K. Hovens

in de periode 1787-1801: lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Koenraad

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlem, 16 augustus 1736

doopplaats en -datum
Haarlem, 20 november 1757

overlijdensplaats en -datum
Bloemendaal, 5 juni 1817

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/14)

  • lid raad van Haarlem, van 8 januari 1803 tot 1808
  • wethouder van Haarlem, van 20 januari 1808 tot 19 mei 1811

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties (2/5)

  • weesmeester van Haarlem, van 1 april 1803 tot 1804
  • directeur Teylers Stichting te Haarlem, van 1807 tot 1817

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid kamer van financiën van Haarlem, van 3 juli 1804 tot 3 februari 1808 (raad)
  • lid gecommitteerden tot de zaken van de stedelijke financiën van Haarlem, van 3 februari 1808 tot 24 januari 1812

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij was een van de voorbereiders van de revolutie in Haarlem op 21 januari 1795

uit de privésfeer
Zijn vader was koopman en vermaner te Haarlem

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.