Mr. I. Hooft

in de periode 1798-1801: lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Isaac

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 30 mei 1751

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 11 april 1823

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • lid Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 31 juli 1798 tot 30 juli 1799 (voor het district Amsterdam VI)
  • lid Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 30 juli 1799 tot 17 oktober 1801 (voor het district Amsterdam IV)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

kerkmeester Amstelkerk te Amsterdam, van 1771 tot 1771

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was heemraad en dijkgraaf van de Nieuwer-Amstel

verkiezingen
  • Werd in 1799 bij de verkiezingen voor het Vertegenwoordigend Lichaam tevens herkozen in het district Amsterdam VI. Nam zitting voor het district Amsterdam IV.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.