Mr. D. Boellaard

foto Mr. D. Boellaard
bron: Cornelius Rogge

in de periode 1796-1797: lid Eerste Nationale Vergadering

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Dirk

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Meerkerk (Utr.), 6 juli 1740

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 22 januari 1826

3.

Partij/stroming

stroming(en)
Moderaat (in de Nationale Vergadering)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/8)

  • klerk Algemene Secretarie van Staat, van 1805 tot 1806
  • chef de bureau, Algemene Secretarie van Staat, van 28 januari 1808 tot juli 1810

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

hoogheemraad Hoogheemraadschap Alblasserwaard

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid comité ter examinatie van de charter en papieren van L. van de Spiegel, van 15 april 1795 tot 23 april 1795 (vergadering van provisionele representanten)
  • lid commissie van binnenlandse correspondentie, vanaf 28 oktober 1796 (eerste nationale vergadering)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was schout en secretaris van Meerkerk, schout van Lexmond en hoogheemraad van de Alblasserwaard

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.