Mr. J. Bannier

in de periode 1798-1801: lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Joan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Namen, 17 maart 1756

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 16 januari 1820

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/13)

  • secretaris-generaal Raad van Administratie van de Posterijen, van 29 februari 1808 tot 1 april 1811
  • directeur posterijen van Rotterdam, vanaf december 1810

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

  • lid commissie voor de bestuurlijke inrichting van het departement Overijssel, vanaf november 1801
  • lid Commissie van Superintendentie der Rivieren, van 2 mei 1803 tot 1 mei 1805 (voor Overijssel)

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was officier (luitenant van de artillerie in het regiment Glabbeek)

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.