J.B.F.J. d' Omalius Thierry

Innovatieve landbouwer uit de provincie Luik, die zich in de Tweede Kamer vaak oppositioneel opstelde. Nam niet onopgemerkt voortijdig ontslag als lid van het Belgische Nationale Congres.

oppositioneel ten tijde van Willem I
in de periode 1817-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jean Baptiste Ferdinand Julien

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Luik, 24 april 1778

overlijdensplaats en -datum
Anthisnes (prov. Luik), 6 augustus 1866

3.

Partij/stroming

stroming(en)
oppositioneel (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1817 tot 16 oktober 1820 (voor de provincie Luik)
  • lid Provinciale Staten van Luik, vanaf 1826
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 oktober 1829 tot 18 oktober 1830 (voor de provincie Luik)
  • lid Nationaal Congres van België, van 23 december 1830 tot 11 april 1831 (voor het arrondissement Hoei, gekozen als plaatsvervanger)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid en voorzitter Hoge Landbouwraad

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Behoorde tot de 20 leden die in 1818 vóór het (verworpen) initiatiefvoorstel-Reyphins over afschaffing van de oproerwetgeving uit 1815 stemden
  • Stemde in maart 1820 tegen de tienjarige begroting (het tweede ontwerp). Was bij de stemming in december 1819 afwezig.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was afwezig bij de belangrijke stemmingen in het Nationaal Congres en vond in april 1831 dat het Congres moest worden opgeheven

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.