F.G.J.Gh. graaf Cornet de Grez

Tweede Kamerlid voor Zuid-Brabant als opvolger van zijn vader. Was regeringsgezind en keerde zich dan ook als lid van het Belgische Nationale Congres in 1831 tegen het uitsluiten van het Huis van Oranje-Nassau van de Belgische troon. Landeigenaar, kamerheer en burgemeester.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1829-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Ferdinand Gommaire Joseph Ghislain

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel Cornet de Grez d'Elzius

geboorteplaats en -datum
Brussel, 5 oktober 1797

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 25 januari 1869

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 december 1829 tot 18 oktober 1830 (voor Zuid-Brabant)
  • lid Nationaal Congres van België, van 10 november 1830 tot 7 februari 1831 (voor het arrondissement Brussel)
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordigers van België, van 2 april 1834 tot 1837 (voor het arrondissement Brussel)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

kamerheer van koning Willem I

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
De familie werd in 1811 in de adelstand verheven

predicaten/adellijke titels
  • graaf, 1816 (bevestiging in de adelstand)

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.