Jhr. A.F. Cogels

Antwerpse bankier en koopman en twee jaar Tweede Kamerlid. Orangist, die in 1830 tegen het uitsluiten van Oranje-Nassau van de Belgische troon was.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1817: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Albert Ferdinand

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Antwerpen, 8 januari 1776

overlijdensplaats en -datum
Antwerpen, 11 februari 1852

3.

Partij/stroming

stroming(en)
orangist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 september 1815 tot 20 oktober 1817 (voor de provincie Antwerpen)
  • grootaalmoezenier van Antwerpen
  • lid Nationaal Congres van België, van 10 november 1830 tot juli 1831 (voor het arrondissement Antwerpen)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

voorzitter Kamer van Koophandel van Antwerpen, vanaf 1830

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft nimmer het woord gevoerd in de Tweede Kamer

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Stemde in het Belgische Nationale Congres tegen de uitsluiting van het Huis Oranje-Nassau van de troon

uit de privésfeer
Zijn vader was bankier en handelaar

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 11 augustus 1822

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.