Ch.A.J. Le Cocq

Tweede Kamerlid uit Doornik voor de provincie Henegouwen. Was onder meer griffier van de Kamer van Koophandel en onderwijsinspecteur.

oppositioneel ten tijde van Willem I
in de periode 1820-1823: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Charles Antoine Joseph

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel: Lecocq

geboorteplaats en -datum
Doornik, 3 september 1775

overlijdensplaats en -datum
Bordeaux, 1 januari 1846

3.

Partij/stroming

stroming(en)
oppositioneel (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 oktober 1820 tot 20 oktober 1823 (voor Henegouwen)
  • lid Provinciale Staten van Henegouwen
  • lid Nationaal Congres van België, van 18 november 1830 tot 21 juli 1831 (voor het arrondissement Doornik)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid Staatscommissie inzake het financiële systeem van de Nederlanden, 1819
  • consul-generaal in Madrid, van 1842 tot 1843

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1823 herkozen, maar nam zijn benoeming niet aan vanwege zijn gezondheid
  • Werd in 1830 aanvankelijk gekozen als plaatsvervangend lid van het Nationaal Congres

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.