Jhr. Ph.J.M.Gh. Huysman d'Annecroix

Regeringsgezind Tweede Kamerlid uit Brussel. Was bestuurder op lokaal en provinciaal niveau. Stemde in 1830 als lid van het Nationaal Congres tegen de uitsluiting van het Huis van Oranje-Nassau van de Belgische troon.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1818-1830: lid Tweede Kamer, Provinciaal Gouverneur

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Philippe Joseph Marie Ghislain

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Brussel, 12 januari 1777

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 4 mei 1848

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • Gouverneur ad interim van Zuid-Brabant, van juli 1825 tot 1 juni 1828
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1828 tot 18 oktober 1830 (voor Zuid-Brabant)
  • lid Nationaal Congres van België, van 10 november 1830 tot 30 maart 1831 (voor het arrondissement Brussel)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • lid in buitengewone dienst, Raad van State, vanaf 1 juni 1828
  • lid adviescommissie over de bebouwing en inrichting van straten rond Brussel, vanaf juli 1828

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Antwoordde in 1829 ontkennend op de vraag of er een jury moest komen bij de provinciale hoven en criminele rechtbanken, zoals door het lid De Brouckère was voorgesteld

7.

Wetenswaardigheden

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 13 september 1817

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.