A.B.X. (Ange) Angillis

Koopman en notaris uit West-Vlaanderen, die elf jaar Tweede Kamerlid was. Combineerde het Kamerlidmaatschap met het ambt van burgemeester van Rumbeke, nabij Roeselaere. Was tamelijk regeringsgezind. Na de Belgische onafhankelijkheid opnieuw volksvertegenwoordiger.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1819-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Angelus Benedictus Xaverius (Ange)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Menen, 3 oktober 1776

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 30 januari 1844

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 oktober 1819 tot 18 oktober 1830 (voor West-Vlaanderen; in 1825 toegelaten 18 november)
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordigers, van 8 september 1831 tot september 1834 (voor het arrondissement Kortrijk)
  • burgemeester van Rumbeke, van 1836 tot 30 januari 1844

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Activiteiten

als parlementariër
  • Stemde zowel in december 1819 als in maart 1820 tegen de tienjarige begroting

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.