Mr. F.J. Du Bus

Drie jaar Tweede Kamerlid namens de provincie Henegouwen. Was landeigenaar en vanaf 1820 lid van de Algemene Rekenkamer.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1817-1830: lid Tweede Kamer, lid Algemene Rekenkamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

François Joseph

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dottignies (Zuidelijke Nederlanden), 1 september 1757

overlijdensplaats en -datum
Doornik (België), 17 januari 1835

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • grondwetsnotabele, 14 augustus 1815 (voor het arrondissement Doornik, departement Jemappes)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1817 tot 16 oktober 1820 (voor Henegouwen)
  • lid Algemene Rekenkamer, van 1 januari 1821 tot 11 november 1830

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • commissaris bij de liquidatie van de staatsschuld
  • lid commissie van verevening der achtergestelde vorderingen, vanaf maart 1818

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Stemde in 1819 als één van de weinige Zuid-Nederlandse leden vóór een wetsontwerp over het aangaan van nieuwe schulden ter dekking van bestaande tekorten op de begroting

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was baljuw van de abdij Saint Martin in Doornik en belastingambtenaar

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.