Mr. P.J. baron Pycke

Advocaat en bestuurder uit Gent, die zich in de Tweede Kamer opwierp als beschermer van de voedselvoorziening in het Belgische deel van het koninkrijk. Werd in 1817 door de koning benoemd tot Gouverneur van de provincie Antwerpen.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1820: lid Tweede Kamer, Provinciaal Gouverneur

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Pierre Joseph

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel: Pycke de Ten Aerde

geboorteplaats en -datum
Gent, 7 september 1771

overlijdensplaats en -datum
Antwerpen, 2 maart 1820

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • préfect, departement van de Monden van de Schelde, van 10 januari 1811 tot 1814
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 20 oktober 1817 (voor de provincie Oost-Vlaanderen)
  • Gouverneur van Antwerpen, van 29 mei 1817 tot 2 maart 1820

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 1821 een initiatiefvoorstel in tot voorziening in de middelen ter verzekering van de uitvoering van de wet van 27 december 1815 inzake de bouw van een paleis voor de Prins van Oranje in Brussel; dit voorstel werd later ingetrokken
  • Het door hem ingediende wetsvoorstel inzake een verbod op uitvoer van granen werd in december 1816 onder gejuich aangenomen in de Tweede Kamer, maar korte tijd later verworpen in de Eerste Kamer

7.

Wetenswaardigheden

predicaten/adellijke titels
  • baron de l'empire, 1810
  • jonkheer, 1 juli 1816
  • baron, 27 september 1817

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.