Mr. L. van Toulon

foto Mr. L. van Toulon
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Goudse regentenzoon die zijn carrière in 1787 onderbroken zag worden door de patriottische gezindheid van zijn vader. Keerde in de Bataafse tijd echter terug in het bestuur, onder meer bij de directie van de posterijen en als wethouder en schout van Den Haag. Tijdens de inlijving maakte hij deel uit van het Hof van Cassatie in Parijs. Werd in 1815 opnieuw burgemeester van Gouda en vervolgens Statenlid en lid van de Tweede Kamer. Was regelmatig voorzitter van één der Kamerafdelingen en leidde in 1830 als Kamervoorzitter de discussie over mogelijke afscheiding van het Zuiden. Sloot zijn loopbaan af als Gouverneur van Utrecht.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1819-1840: lid Staatsraad (1806-1810), lid Tweede Kamer, voorzitter Tweede Kamer, Provinciaal Gouverneur

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Lodewijk

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gouda, 17 augustus 1767

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 5 januari 1840

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/20)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 oktober 1819 tot 17 oktober 1831 (voor Holland)
  • voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 september 1830 tot 17 oktober 1831
  • Gouverneur van Utrecht, van 22 oktober 1831 tot 5 januari 1840 (benoemd bij K.B. van 13 september 1831)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/7)

  • dijkgraaf Landen van Stein en Willes, vanaf 1824
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 9 oktober 1830 tot 5 januari 1840

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid sectie wetgeving en algemene zaken (Staatsraad), van 5 februari 1808 tot 1 januari 1809
  • voorzitter één van de afdelingen (Tweede Kamer der Staten-Generaal) (regelmatig)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Leidde in september/oktober 1830 de (rumoerige) vergaderingen waarin de vragen van de koning over eventuele scheiding van Noord- en Zuid-Nederland werden besproken

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.