Mr. F. Lemker

Kampense notabele die twaalf jaar door Overijssel naar de Tweede Kamer werd afgevaardigd en daar een overwegend regeringsgezind lid was. Werd in 1803 maire van Kampen en in 1815 burgemeester en bleef dat bijna dertig jaar. Was tevens enige jaren gedeputeerde van Overijssel en voor en na zijn Kamerlidmaatschap Statenlid. Telg van een voornaam Kamper geslacht - zijn vader was secretaris van de stad - dat na hem uitstierf.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1827-1839: lid notabelenvergadering, lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Frans

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kampen, 21 oktober 1775

overlijdensplaats en -datum
Kampen, 30 januari 1858

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid stedelijk raad van Kampen, van januari 1816 tot 1843
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 oktober 1827 tot 21 oktober 1839 (voor Overijssel)
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 7 juli 1840 tot 1 juli 1845 (voor de steden, Kampen)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

luitenant-kolonel bataljon Landstorm te Kampen en Welsum, vanaf augustus 1814

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Behoorde in 1837 tot de 21 leden die tegen de begroting 1838 stemden. Stemde wel vóór de ontwerp-Wet op de middelen.
  • Behoorde in 1838 tot de 16 leden die vóór een (verworpen) wetsvoorstel over het tarief voor de rechten op in- en uit- en doorvoer stemden

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Maakte zich in 1815 als burgemeester verdienstelijk bij het voorkomen van ernstige overstromingen in zijn stad
  • Had een belangrijk aandeel in de aanleg van de straatweg van Kampen naar de Zuiderzee en aan verbetering van het Keteldiep

uit de privésfeer
  • Zijn vader was secretaris van Kampen
  • Zijn (jongere) echtgenote overleefde hem vijftig jaar. Zij liet een rijke collectie kunstwerken na, waaronder schilderijen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.