W.A.W. graaf van Limburg Stirum Noordwijk

Hofdignitaris, ambachtsheer en militair, die negen jaar in de Eerste Kamer zat. Was aanvankelijk officier en later maire (burgemeester) van Noordwijk. Maakte als notabele deel uit van de vergadering die in 1814 in Amsterdam over de Grondwet besliste. Werd in 1820 gedeputeerde van het zuidelijk deel van Holland. Was zo loyaal aan de koning dat hij in 1848 vóór de liberale grondwetsherziening stemde.

regeringsgezind ten tijde van Willem I en Willem II
in de periode 1814-1849: lid notabelenvergadering, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Wigbold Albert Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 16 april 1786

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 15 januari 1855

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem I en Willem II)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Provinciale Staten van Holland, van 6 juli 1819 tot 6 augustus 1840 (voor de Ridderschap)
  • lid Gedeputeerde Staten van het zuidelijk gedeelte van Holland, van 6 juli 1820 tot 6 juli 1840
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 6 augustus 1840 tot 13 februari 1849

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • kamerheer-ceremoniemeester van het koninklijk huis, van 1 maart 1835 tot 17 februari 1849
  • lid Commissie van Toezicht Koninklijke Muziekschool, omstreeks 1842

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Stemde in 1848 vóór de Grondwetsherziening

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Een zoon van hem was burgemeester van Noordwijkerhout

predicaten/adellijke titels
  • baron de l'empire, 27 januari 1813
  • graaf, 24 augustus 1814

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.