Mr. P.Th. Nicolaï

Rechter uit Luik, die in 1820 tot Tweede Kamerlid werd gekozen door de gelijknamige provincie. Was in de zittingen 1822/1823 en 1824/1825 voorzitter van de Kamer. Willem I benoemde hem in 1826 tot lid van de Eerste Kamer.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1820-1830: lid Tweede Kamer, voorzitter Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Pierre Thomas

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gorhez, nabij Aubel (Luik), 6 oktober 1763

overlijdensplaats en -datum
Luik, 16 april 1836

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 oktober 1820 tot 15 oktober 1826 (voor de provincie Luik)
  • president Hooggerechtshof te Luik, vanaf januari 1823
  • voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1824 tot 5 maart 1825
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 oktober 1826 tot 18 oktober 1830

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 6 juni 1826 tot 18 oktober 1830

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Behoorde in 1822 tot acht zuidelijke leden die vóór de Wet op de personele belasting stemden

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1823 en 1825 als derde op de voordracht voor het Tweede Kamerlidmaatschap geplaatst
  • Werd in 1830 benoemd tot voorzitter van Staatscommissie over de bestuurlijke splitsing van Noord- en Zuid-Nederland, maar vanwege de loop der gebeurtenissen was die commissie niet actief

uit de privésfeer
Zijn vader was vrederechter in Aubel

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.