J.B. Verheijen

foto J.B. Verheijen
bron: Cornelius Rogge

Brabantse landeigenaar en bestuurder, die twee jaar deel uitmaakte van het Staatsbewind. Afkomstig uit een familie van lakenhandelaren. Werd in 1770 schout van Loon op Zand en was daarnaast rentmeester. Na zijn periode in het Staatsbewind had hij zitting in het departementaal bestuur van Brabant en was hij staatsraad in buitengewone dienst. Had in 1814 nog een half jaar, tot zijn dood, zitting in de Staten-Generaal.

in de periode 1796-1814: lid Eerste Nationale Vergadering, lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Wetgevend Lichaam (1806-1810), lid Staatsbewind, lid Staten-Generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johannes Baptista

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bokhoven (Staatsbrabant), 14 oktober 1746

overlijdensplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 23 oktober 1814

3.

Partij/stroming

stroming(en)
onafhankelijk (als lid van de Nationale Vergadering)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/14)

  • commissaris-generaal, departement Monden van de Rijn, van januari 1814 tot april 1814
  • lid Staten-Generaal der Verenigde Nederlanden, van 2 mei 1814 tot 23 oktober 1814 (voor Brabant)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was koopman in lakens en drossaard van Bokhoven

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.