F.C.W. Druyvesteyn

Alkmaarse regent en uiterst conservatief Tweede Kamerlid voor (Noord-)Holland. Stedelijk ontvanger, raadslid, dijkgraaf en vanaf 1838 burgemeester. Door de eigenerfden van Schermerhorn tot Statenlid gekozen en door de Staten in 1833 tot Tweede Kamerlid. Zeer regeringsgezind. Zijn vader was vóór 1795 regent in Haarlem en had tijdens de Bataafse tijd zitting in het Wetgevend Lichaam.

regeringsgezind ten tijde van Willem I, regeringsgezind ten tijde van Willem II
in de periode 1833-1845: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

François Constantijn Willem

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Oorspronkelijk: Druijvesteijn

geboorteplaats en -datum
Alkmaar, 28 december 1782

overlijdensplaats en -datum
Alkmaar, 10 augustus 1859

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I en Willem II)
  • conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Provinciale Staten van Holland, van 5 juli 1825 tot 22 oktober 1833 (voor de landelijke stand, district Schermerhorn)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 oktober 1833 tot 20 oktober 1845 (1833-1840 voor Holland, 1840-1845 voor Noord-Holland)
  • burgemeester van Alkmaar, van 1 maart 1838 tot 1 maart 1853 (benoemd bij K.B. van 4 februari 1838)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

secretaris-penningmeester Heerhugowaard

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde in 1839 tot de 12 leden die vóór de (verworpen) ontwerp-Leningwet voor Nederlands-Indië stemden. Na deze verwerping trad minister Van den Bosch af.

uit de privésfeer
Zijn vader was raad in de vroedschap van Alkmaar en baljuw en dijkgraaf van Zijpe

verkiezingen
  • Werd in 1845 bij de verkiezing voor een Tweede Kamerlid in de Staten van Noord-Holland verslagen door G. van Leeuwen

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.