Jhr. P.M.J.F. Petit

Zwijgend Tweede Kamerlid uit Roermond, dat in 1844 vanwege zijn sympathie voor de afscheidingsbeweging in Limburg zijn Kamerzetel verloor. Zoon van een rechter uit Roermond en zelf Statenlid, gedeputeerde en zes jaar burgemeester. Stemde in 1844 tegen de 'vrijwillige' lening van Van Hall.

regeringsgezind ten tijde van Willem II
in de periode 1841-1844: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Pierre Marie Joseph François

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Roermond, 2 augustus 1777

overlijdensplaats en -datum
Roermond, 14 februari 1849

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (ten tijde van Willem II)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Staten van het hertogdom Limburg, van 12 oktober 1841 tot 21 oktober 1841 (voor de steden, Roermond)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1841 tot 21 oktober 1844 (voor Limburg)
  • burgemeester van Roermond, van 1 februari 1842 tot 14 februari 1849 (benoemd bij K.B. van 18 januari)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid Ridderschap hertogdom Limburg, vanaf 1842

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft in de Kamer nooit het woord gevoerd
  • Behoorde in 1844 tot de 25 leden die tegen de ontwerp-wet inzake de (vrijwillige) geldlening en buitengewone belasting op bezittingen stemden. Het voorstel werd met 32 tegen 25 stemmen aangenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Toen in 1844 het seperatistische dagblad 'Gazette du Duché de Limbourg" zich achter zijn Kamerkandidatuur schaarden, werd hij mede door toedoen van Gouverneur Gericke van Herwijnen niet herkozen

uit de privésfeer
Zijn vader was advocaat en rechter te Roermond

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.