Drs. M.J.I. (Monique) Quint-Maagdenberg

foto Drs. M.J.I. (Monique) Quint-Maagdenberg

Historica, die na lerares in het middelbaar onderwijs te zijn geweest, in 1989 Tweede Kamerlid voor de PvdA werd. Was vooral in Geleen actief in commissies en besturen. Sprak in de Tweede Kamer behalve over onderwijs ook geregeld over emancipatiebeleid en ontwikkelingssamenwerking. Na haar vertrek uit de Haagse politiek burgemeester van Vaals.

PvdA
in de periode 1989-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Monica Josepha Ignatius (Monique)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 22 januari 1945

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 november 1989 tot 17 mei 1994
  • burgemeester van Vaals, van 16 januari 1996 tot 1 december 2005
  • waarnemend burgemeester van Voerendaal, van 19 mei 2008 tot 15 oktober 2008

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/11)
  • voorzitter Monumentenhuis Limburg
  • lid stuurgroep Plattelandsontwikkeling Zuid-Limburg

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hield zich als Tweede Kamerlid bezig met onderwijs (medezeggenschap op scholen), emancipatie, sociale zekerheid, organisatie van de overheid en ontwikkelingssamenwerking

uit de privésfeer
  • Groeide op in Rotterdam en verhuisde in 1970 naar Geleen
  • Haar schoonvader, J.W. Quint, was burgemeester van Brunssum
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.