Drs. J.Ch. (Tineke) Witteveen-Hevinga

foto Drs. J.Ch. (Tineke) Witteveen-Hevinga
bron: Fotobureau Dijkstra

PvdA-Tweede Kamerlid uit Drenthe, dat zich tijdens de twaalf jaar dat zij Kamerlid was, ontwikkelde tot een gedegen woordvoerster energiebeleid. Keerde zich namens haar fractie tegen het boren naar gas in de Waddenzee en de Biesbosch. Bescherming van natuurgebieden als de Wadden, de nieuwe Gaswet, intellectueel eigendom, rijksuitgaven en wetgeving op het gebied van beleggingen waren enkele van de onderwerpen waarover zij in de Kamer sprak. Was eerder actief bij de Rooie Vrouwen en het PvdA-gewest Drenthe, en als adjunct-secretaris van de bestuurscommissie Noorden des Lands en manager van Technopolis Twente.

PvdA
in de periode 1989-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jantiena Christiena (Tineke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Noordbroek (Gr.), 11 juli 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • manager Technopolis Twente, van 1988 tot 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1989 tot 17 mei 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1994 tot 19 mei 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 augustus 1998 tot 23 mei 2002
  • werkzaam bij B&A-groep (landelijk adviesbureau maatschappelijk rendement), vestiging Deventer, vanaf 1 juli 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/16)
  • lid Raad van Toezicht RTV Drenthe
  • voorzitter overlegorganen Nationale Parken "Dwingelderveld" en "Drents-Friese Wold", vanaf 1 september 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid delegatie uit de commissie voor de Rijksuitgaven en de commissies voor Economische Zaken en Financiën voor onderzoek naar de technoleaseconstructie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van mei 1997 tot mei 1998
  • ondervoorzitter commissie voor de Rijksuitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 1998 tot 23 mei 2002

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met economische zaken (energie), financiën (rijksuitgaven) en natuurbeheer
  • Was in 2000 woordvoerster in het debat over gasboringen in de Waddenzee door de NAM. Diende een motie die zich tegen boringen keerde.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.