M.C.A.A. (Marianne) Ruigrok-Verreijt

foto M.C.A.A. (Marianne) Ruigrok-Verreijt

Woordvoerster milieubeleid van de PvdA-Tweede Kamerfractie tijdens het kabinet-Lubbers/Kok. Oudste van een Brabants katholiek gezin, waarvan de vader timmerman was. Werd opgeleid tot chemisch analiste en was onder andere kleuterleidster. Kwam in Weert in de gemeenteraad en kreeg in november 1989 voor de PvdA zitting in de Tweede Kamer. Woordvoerster milieu en volkshuisvesting. Hield zich ook bezig met patiëntenrechten en thuiszorg. In 1995, een jaar na haar vertrek uit de Tweede Kamer, benoemd tot burgemeester van Oudewater.

PvdA
in de periode 1989-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Clasina Angela Antonia (Marianne)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vught, 1 juni 1945

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid gemeenteraad van Weert, van 7 september 1982 tot 14 september 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1989 tot 17 mei 1994
  • burgemeester van Oudewater, van 16 oktober 1995 tot 1 juni 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/4)
  • lid bestuur Astmacentrum/verpleeghuis "Hornerheide" te Horn, van 1987 en nog in maart 1993
  • lid Raad van Bestuur Europees Sociaal Netwerk, vanaf juli 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Tweede Kamerlid bezig met volkshuisvesting (woonwagens, huisvesting gehandicapten, wet individuele huursubsidie), milieubeheer (o.a. wijziging Wet geluidhinder), volksgezondheid (o.a. patiëntenrechten), thuiszorg en emancipatiebeleid

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar echtgenoot was offerte- en orderbehandelaar

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.