A. (Ad) de Jager

foto A. (Ad) de Jager
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Onderwijsdeskundige die twee periodes deel uitmaakte van de VVD-Eerste Kamerfractie. Begon zijn carrière als leraar in het beroepsonderwijs en was daarna onder meer onderwijsinspecteur, onderwijsadviseur op de Antillen en interim-directeur van het Rijksopleidingsinstituut. In de Eerste Kamer hield hij zich naast onderwijs bezig met volkshuisvesting en Antilliaanse en Arubaanse zaken. Werd door zijn medeleden gewaardeerd als kenner van het onderwijs en van de verhoudingen in 'de West'.

VVD
in de periode 1995-2003: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Adriaan (Ad)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Heer Arendskerke (Zld.), 18 september 1938

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1960

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • adviseur Nederlandse regering over Onderwijsvernieuwing Nederlandse Antillen en Aruba, van 1 september 1993 tot 1 maart 1995
  • (interim) directeur ROI (Rijksopleidingsinstituut), van 1 maart 1995 tot 1 oktober 2002
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 juni 1995 tot 8 juni 1999
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 april 2000 tot 10 juni 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/4)
  • lid bestuur defensiescholen in het buitenland, van 1 juni 1995 tot 1999
  • voorzitter commissie Spreiding van Opleidingen AOC, van 1997 tot 1999

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder onderwijs van de VVD-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met volkshuisvesting en Antilliaanse zaken.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.