M. (Minke) van der Ploeg-Posthumus

foto M. (Minke) van der Ploeg-Posthumus

Friezin in de CDA-fractie, die in 1991 in een tussentijdse vacature in de Tweede Kamer kwam. Boerendochter. Typische regiovertegenwoordigster, afkomstig uit de vrouwenorganisatie van haar partij. Hield zich als Kamerlid onder meer bezig met onderwerpen op het gebied van de biologische landbouw en de arbeidstijden. Liep in het kader van de behandeling van de Binnenschepenwet stage op de Rijn- en binnenvaart. Kreeg in 1994 wel veel voorkeurstemmen, maar onvoldoende om herkozen te worden.

CDA
in de periode 1991-1994: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Minke (Minke)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
M. Posthumus

geboorteplaats en -datum
Westhem (gem. Wymbritseradeel, Frl.), 19 juni 1936

overlijdensplaats en -datum
Leeuwarden, 25 juni 2012

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid gemeenteraad van Leeuwarden, van 29 april 1986 tot oktober 1986
  • lid Provinciale Staten van Friesland, van oktober 1986 tot 2 december 1991
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2 december 1991 tot 17 mei 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

  • secretaris Opleiding van Christelijke Kleuterleidsters te Leeuwarden
  • lid bestuur verzorgingscentrum "Greunshiem" te Leeuwarden

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster biologische landbouw, economische zaken (energiecontracten aluminiumindustrie, Handelsregisterwet en Waarborgwet edelmetalenwerken), arbeidstijden en binnenscheepvaart. Hield zich ook bezig met de verzelfstandiging van het kadaster en met de Structuurschets Vastgoedinformatie.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Haalde in 1986 haar tweede Elfstedenkruisje hoewel zij met een gebroken pols schaatste
  • Haar echtgenoot was docent aan de Christelijke Hogeschool Noord-Nederland
  • Haar vader was veehouder

verkiezingen
  • Was in 1994 nummer 47 op de CDA-kandidatenlijst bij de Tweede Kamerverkiezingen en werd niet herkozen, hoewel zij 21.000 voorkeurstemmen haalde

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.