Drs. L. (Lammert) Hilarides

foto Drs. L. (Lammert) Hilarides
bron: Fotobureau Dijkstra

Friese oud-gedeputeerde en bankdirecteur die bijna negen jaar voor de VVD in de Eerste Kamer zat. Zoon van een veehouder. Twaalf jaar actief in de provinciale politiek in Friesland en al op zijn 28ste gedeputeerde. In de Senaat voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken. Bedachtzame, bescheiden man, die vooral oog had voor de grote lijnen en bekend stond als een uitstekend bestuurder. Een ziekte, die hem uiteindelijk fataal werd, overschaduwde vier jaar zijn Kamerlidmaatschap.

VVD
in de periode 1991-2000: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Lammert (Lammert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 25 september 1941

overlijdensplaats en -datum
Drachten (gem. Smallingerland), 5 april 2000

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1963

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • directeur Coöperatieve Vereniging N.V. "Friesland Bank" te Leeuwarden, van 1 januari 1991 tot 1 januari 1995
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 1991 tot 5 april 2000
  • lid Raad van Bestuur Coöperatieve Vereniging N.V. "Friesland Bank", van 1 januari 1995 tot 1 juli 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • voorzitter bestuur "Friesland College", scholengemeenschap voor Middelbaar Beroepsonderwijs te Leeuwarden, van 1993 tot 5 februari 2000
  • lid Raad van Commissarissen N.V. AVM te Leeuwarden, van 1997 tot 5 april 2000

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 juni 1995 tot 5 april 2000

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hij was woordvoerder financieel-economische zaken van de VVD-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met verkeer en waterstaat.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij was in 1970 als 28-jarige de jongste gedeputeerde in het land

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was verpleegkundige
  • Zijn vader was veehouder

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.