D.W. (Dick) de Cloe

foto D.W. (Dick) de Cloe
bron: Fotobureau Dijkstra

Uit een overwegend protestants deel van Brabant afkomstig PvdA-Tweede Kamerlid, dat een voorname rol speelde als onderwijsspecialist en woordvoerder binnenlands bestuur. Was zelf voor hij in 1981 voor het eerst Kamerlid werd twaalf jaar onderwijzer. Keerde na zijn korte eerste periode in de Kamer in 1986 terug in het parlement. Speelde een belangrijke rol bij de discussies over de vorming van stadsprovincies en als lobbyist rond burgemeestersbenoemingen. Voorzitter van de Kamercommissie voor Binnenlandse Zaken. Samenbindende figuur, die hechtte aan goede persoonlijke contacten. Na zijn Haagse periode waarnemend burgemeester in enkele gemeenten.

PvdA
in de periode 1981-2002: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Dirk Willem (Dick)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sprang-Capelle (N.Br.), 21 november 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1981 tot 16 september 1982
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 juni 1986 tot 23 mei 2002
  • waarnemend burgemeester van Schoonhoven, van 1 december 2005 tot 1 oktober 2010
  • waarnemend burgemeester van Maasdriel, van 1 mei 2011 tot 1 januari 2013 (vanwege een bestuurlijke crisis)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • voorzitter raad van toezicht Sportservice Noord-Brabant
  • voorzitter LEA, Lokaal Educatieve Agenda in Giessenlanden

vorige (2/19)
  • voorzitter visitatiecommissie Bevolkingszorg Veiligheidsregio Midden-en West Brabant
  • voorzitter SLEM-Waalwijk, Schoen, Leder, Educatie en Museum

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken (sinds september 1998 Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 4 oktober 1994 tot 23 mei 2002
  • voorzitter werkgroep grensoverschrijdende samenwerking (Beneluxraad)

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/3)
  • beschermheer Business Club Voetbal Vereniging Schoonhoven
  • ambassadeur van Schoonhoven, de Zilverstad

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met binnenlandse zaken (o.a. bestuurlijke indeling, herindelingen, benoemingen, decentralisatie) en onderwijs (basis- en speciaal onderwijs, onderwijsgevenden)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.